כירולוגיה היא תורת הקריאה בכף היד (כירו – כף יד, לוגיה - תורה).

כירולוגיה פסיכו-דיאגנוסטית עוסקת בניתוח ואבחון על בסיס ניתוח של קווי כפות הידיים, ומבוססת על תורתו של ד"ר ארנולד הולצמן, פסיכיאטר שחקר במשך יותר מעשור את הנושא באמצעות ניתוח כפות ידיים של מטופלים בקנדה, ארה"ב וישראל. השיטה מאפשרת קריאה בכף היד בקלות על ידי מיפוי כפות הידיים.

הכירולוגיה הפסיכו-דיאגנוסטית מחלקת את כף היד לשני חלקים: כף היד, שבה נמצאים הקווים, והחלק השני הוא האצבעות. כף היד מייצגת את המחסנים האנרגטיים והפיסיים שלנו, הממדים מולדים והבסיס לאישיות. היא כוללת את היצרים, הדחפים והפוטנציאל הבסיסי של האדם. כף היד מייצגת את הגרעין של האדם - כל מה שהאדם יודע על עצמו ("קולות הבטן"). 

האצבעות מייצגות את הדעת של האדם, דפוסי ההתנהגות, מערכות האמונה ומערכות שנבנו במפגשים עם העולם. האצבעות הן דינאמיות ומשתנות עם החיים.

בקריאה בכף היד מתייחסים לשלושה קווים עיקריים ועוד קווי משנה. קו הלב יוצא מתחת לזרת ומתקדם לכיוון האצבע מורה. קו הראש יוצא מתחת לאצבע המורה וקו החיים מקיף את האגודל ויורד לשורש כף היד.

בעזרת קריאה בכף היד ניתן לאבחן בעיות רגשיות ופיסיות, לקויות למידה שונות, היפראקטיביות, מחלות ופוטנציאל של מחלות. אבחון פסיכו-דיאגנוסטי יכול לסייע באבחון תעסוקתי, התמודדות עם טראומות מהעבר וסיוע בשינוי דפוסי התנהגות.

לחצו כאן לניתוחים מעניינים של כפות ידיים של מפורסמים.

 

 

כירולוגיה - קריאה בכף יד

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now